Bezpieczeństwo i komfort w pracy: odzież medyczna

Każda osoba pracująca w szpitalu, klinice, prywatnym gabinecie czy salonie SPA powinna wykonywać swoje obowiązki w odpowiednim stroju. Odzież zaprojektowana z myślą o medykach pełni potrójną funkcję: chroni przed bezpośrednim kontaktem ze szkodliwymi substancjami, zapewnia wygodę podczas długich dyżurów oraz kształtuje profesjonalny wizerunek. Jak skompletować stój medyczny, aby nienagannie się prezentować i dobrze czuć podczas intensywnych dyżurów? Sprawdź nasze rady!

Wygoda w trudnych warunkach

Nowoczesna odzież medyczna szyta jest  z materiałów zapewniających komfort w niesprzyjających warunkach. Bluzy, spodnie, fartuchy i tuniki marek specjalizujących się w projektowaniu odzieży dla profesjonalistów szyte są z naturalnych materiałów z niewielkim dodatkiem sztucznych włókien. Bawełniana odzież z domieszkami poliestru, elastanu lub spandexu zapewnia optymalną cyrkulację powietrza i zapobiega nadmiernemu poceniu.

Praca z chorymi pacjentami oznacza codzienny kontakt wydzielinami zawierającymi szkodliwe patogenu, co pociąga za sobą konieczność częstego prania odzieży. Aby odzież medyczna dobrze spełniała swoje zadanie przez długi czas, musi być przystosowana do regularnego prania w wysokiej temperaturze i przy użyciu ostrych detergentów.

Ciepła bluza i inne elementy stroju

W szafie każdego medyka powinno znaleźć się miejsce dla bluzy z polaru. Ciepła, zapinana na zamek bluza okaże się nieoceniona podczas długich, zimowych wieczorów i nocy spędzanych w pracy. Ponadto, ważnym elementem kompletnego uniformy medycznego są buty z antypoślizgową podeszwą i anatomiczną wkładką. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji.

zobacz wiecje zobacz Loftowy metalowy hoker barowy