Czy warto wybrać manicure żelowy?

Na terenie większych i mniejszych miejscowości powstają salony urody, w których można wykonać wiele zabiegów. Najczęściej panie umawiają się na stylizację paznokci. Zabieg nie jest kosztowny, a piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdego człowieka. Jedną z powszechniejszych metod jest manicure żelowy. Na czym polega?

Metoda żelowa zdobienia paznokci

Perfekcyjnie wykonany manicure utrzymuje się długo, a paznokcie prezentują się wspaniale. Nawet panie, które mają krótkie i łamliwe paznokcie, mogą mieć piękny manicure. Wystarczy, że wybiorą się do profesjonalnego studia urody i zapiszą na zabieg manicure żelowego. Jest to jedna z najpopularniejszych metod, której efekty utrzymują się długo.

Metoda żelowa zdobienia paznokci polega na nałożeniu na płytkę bazy i kilku warstw żelu. Żel jest bardzo elastycznym materiałem, dzięki któremu można dowolnie uformować kształt paznokcia i osiągnąć oczekiwaną długość. Cały zabieg trwa trochę czasu, ale można spędzić go w bardzo miłym towarzystwie i przy okazji się odprężyć. Zabieg manicure to wspaniały sposób na oderwanie się od codziennych spraw i skupieniu się na sobie.

Czy można wykonać manicure żelowy samodzielnie w domu?

Metoda żelowa zdobienia paznokci wymaga dość dużej wprawy i użycia profesjonalnych produktów. Najczęściej ten typ manicure wykonywany jest w salonach kosmetycznych. Przede wszystkim stylistka dokładnie wie, jakich produktów użyć w przypadku danej klientki. Każda pani ma inne wymagania. Istotną rolę odgrywa także kondycja paznokcia. Te kruche i łamliwe muszą być bardzo starannie przygotowane, aby efekt utrzymał się długo.

Do wykonania manicure żelowego niezbędne jest użycie primera, czyli bazy, żelu, lampy UV oraz tipsów lub szablonów, jeśli paznokcie mają zostać przedłużone. Każdorazowo należy przygotować płytkę do nałożenia poszczególnych warstw. Paznokcie muszą być zmatowione, a także krótko przycięte. Nie wolno zapomnieć także o usunięciu skórek i odtłuszczeniu ich na sam koniec. Żel nakłada się na utwardzoną lampą UV bazę. Najczęściej niezbędne jest położenie trzech warstw. Każda z nich musi być naświetlona przez około 2 lub 3 minuty.

Zalety manicure żelowego

Żelowa metoda zdobienia paznokci ma wiele zalet. Przede wszystkim mogą z niej skorzystać osoby z krótkimi i słabymi paznokciami. Efekt utrzymuje się bardzo długo, a dodatkowo można uzupełniać braki w dowolnym momencie.

Paznokcie wykonane metodą żelową wyglądają bardzo naturalnie i nadają się na co dzień, a także na wyjątkowe i świąteczne okazje.

Więcej informacji znajdziesz na stronie metoda żelowa zdobienia paznokci.

https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ imate-demi.org https://buzzhouse.pl/nowoczesnosc-z-nuta-retrospekcji-meble-loftowe-jako-kwintesencja-stylu/