Zdrowe słodkości, które stworzymy w domu!

Miłośników słodkich przekąsek nie brakuje – szeroki wybór czekolad, wafli czy ciast w sklepach sprawia, że słodkości mamy na wyciągnięcie ręki. Warto jednak zwrócić uwagę na ich jakość – zdecydowana większość z nich to produkty nasycone tłuszczami, regulatorami smaku i konserwantami.

Domowe słodkości – co piec?

Stworzenie domowych słodkości jest niezwykle proste – wiele z przepisów nie wymaga nawet pieczenia! Wśród absolutnych faworytów wymienia się ciasto marchewkowe, które króluje na polskich stołach od kilku lat i udowadnia, że ciasto nie musi być sztampowe. Ciasto marchewkowe jest znacznie mniej kaloryczne od klasycznych ciast, dodatkowo pozwala na oryginalne eksperymentowanie w kuchni. Chcąc tworzyć słodkie ciasta i ciasteczka, warto sięgnąć po zamienniki klasycznego cukru – to dobre rozwiązanie dla diabetyków, ale też osób, które z różnych względów nie mogą klasycznego cukru spożywać. Zamiast cukru warto wykorzystać ksylitol, syrop klonowy, sok z agawy, ale też daktyle czy banany.

Zdrowsza kuchnia na co dzień

Słodycze to nie jedyny temat, który powinniśmy poruszyć z domownikami. Chcąc realnie dbać o zdrowie naszych bliskich, warto wprowadzić zmiany w codziennej diecie. Podstawą powinny być warzywa i owoce, najlepiej w formie nieprzetworzonej. Istotne okażą się również produkty z pełnego ziarna zbóż, nabiał. Aby móc gotować i przygotowywać posiłki lepiej, warto zadbać o odpowiednie ganki – nie ma wątpliwości, że nowoczesne kolekcje pozwolą na wykreowanie doskonałych dań o wyjątkowym smaku. Nowoczesne garnki stalowe to zdecydowany faworyt – garnki takie są odporne na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci, korozję. Garnki warto uzupełnić patelniami – funkcjonalne patelnie posiadają dzisiaj dna wyściełane licznymi powłokami. Dzięki nim smażone potrawy nie przywierają do dna, a dodatkowo możliwe jest też smażenie na minimalnej ilości tłuszczu.

https://myvatn.org/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/95-piekne-kuchnie https://capitalareafriendsoftransit.org/jak-sie-przygotowac-do-brazowej-odznaki-jezdzieckiej/