Lifting HIFU – co to za zabieg, jakie daje efekty?

Prędzej czy później każdy może zauważyć na swojej twarzy zmarszczki. To naturalna konsekwencja starzenia się skóry, wynikająca m.in. z osłabienia włókien kolagenowych. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej skupiają się na pobudzaniu procesów regeneracyjnych w skórze, dzięki czemu są w stanie odbudować kolagen i przywrócić młody wygląd na długo. Przykładem jest lifting HIFU, o którym więcej przeczytasz w poniższym artykule.

Lifting HIFU, czyli odmładzanie skóry ultradźwiękami

Technologia HIFU wykorzystuje wysoce skoncentrowane ultradźwięki, oddziałujące na wybranej głębokości, nie naruszając powierzchniowej warstwy naskórka. Fale ultradźwiękowe przecinają się w konkretnych miejscach pod skórą i w miejscu ich zetknięcia tworzą się punkty koagulacyjne. Celem zabiegu jest pobudzenie organizmu do naturalnej produkcji kolagenu, niezbędnego do ujędrnienia naskórka i przywrócenia mu elastyczności. Wraz z upływem czasu po zabiegu skóra staje się coraz bardziej napięta i widocznie poprawia się jej wygląd.

Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Dr Szczyt w Warszawie, zabieg przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych i trwa około godziny. Przed zabiegiem odbywa się konsultacja z lekarzem, która umożliwia wykluczenie przeciwwskazań oraz dokładne zbadanie struktury tkanki Pacjenta i dobranie odpowiednich parametrów zabiegu. Dzięki takiemu postępowaniu lekarz może precyzyjnie określić, jak powinien przebiegać zabieg, aby zagwarantować najlepsze rezultaty.

Na jakie problemy pomaga zabieg HIFU?

Lifting HIFU odpowiada na jedną z najważniejszych potrzeb dojrzałej skóry, czyli ujędrnienie. Wraz z wiekiem zmniejsza się poziom napięcia skóry i jest to proces naturalny, który jednak nie musi się każdemu podobać. Dlatego właśnie powstają takie zabiegi, jak lifting HIFU, które w sposób mało inwazyjny są w stanie zredukować skutki starzenia się skóry, poprawić jej napięcie i zmniejszyć widoczność zmarszczek. Przywraca młodzieńczy wygląd w takich miejscach, jak: górne powieki, podbródek, linia żuchwy, policzki, a także cała twarz i szyja.

Problemy, jakie pozwala zredukować technologia skoncentrowanych ultradźwięków to m.in.:

  • obniżony łuk brwiowy,
  • opadające powieki,
  • nadmiar skóry na górnej powiece,
  • opadające i spłaszczone środki policzków,
  • zbyt głębokie fałdy nosowo-wargowe,
  • opadające kąciki ust,
  • zanikająca linia żuchwy,
  • wiotkość skóry w okolicach podbródka i szyi.

Zalety liftingu metodą HIFU

Zabieg HIFU to mało inwazyjna procedura, która pozwala na uzyskanie efektów zbliżonych do liftingu chirurgicznego. Procedury nie trzeba powtarzać w nieskończoność, aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Już po jednym zabiegu HIFU można uzyskać długotrwałą poprawę napięcia skóry. W zależności od indywidualnych predyspozycji efekty mogą się utrzymywać rok, a nawet dłużej. Po liftingu HIFU można szybko wrócić do codziennych zajęć. Procedura nie wiąże się z długą i uciążliwą rekonwalescencją. Ewentualne skutki uboczne to delikatny rumień, niewielki obrzęk, wrażliwość skóry. Ustępują one po około 1-2 dniach.

Zastanawiasz się, dokąd wybrać się na zabieg HIFU? Wejdź na stronę www.findbeauty.expert.com i znajdź zaufaną klinikę medycyny estetycznej w Twojej okolicy.