Funkcjonalne spodnie do jazdy konnej

Chcąc jak najlepiej przygotować się do pierwszych godzin nauki jazdy konnej, przede wszystkim powinniśmy zadbać o odpowiedni strój, który zapewni nam komfort i bezpieczeństwo. Trenerzy powtarzają, że podstawą jest kask jeździecki. O komfort zadbają również spodnie do jazdy konnej, czyli popularne bryczesy. Jaki model wybrać?

Jakie spodnie do jazdy konnej kupić?

Nowoczesne spodnie do jazdy konnej to funkcjonalne bryczesy – jest to jeden z podstawowych elementów odzieży jeździeckiej. Spodnie takie mają za zadanie chronić skórę jeźdźca, jak również zapewniać komfort podczas długich godzin w siodle. Konieczne jest, aby budowa bryczesów była odpowiednio przemyślana – nie mogą one krępować ruchów, powinny wspierać pracę ciała. Spodnie do jazdy konnej tworzone są z tkanin łączonych – materiały zawierają w sobie zarówno włókna naturalne, jak i syntetyczne. Dlaczego włókna są łączone? Pozwala to na uzyskanie lepszych parametrów tkaniny. Włókna syntetyczne sprawiają, że tkanina nabiera elastyczności – takie spodnie nie krępują ruchów, sprawiają, że możliwe jest zachowanie wygody. Włókna syntetyczne sprawiają również, że tkanina jest przyjemna w dotyku. Włókna naturalne pozwalają tkaninom oddychać – oznacza to, że możliwa jest stała cyrkulacja powietrza, co jest szczególnie ważne latem. Dzięki włókno naturalnym skóra użytkownika jest stale chłodzona, nie ma obawy o obtarcia. Atutem włókien naturalnych jest też duża wytrzymałość.

Spodnie do jazdy konnej dopasowane do potrzeb

Spodnie do jazdy konnej warto dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Bez trudu znajdziemy spodnie dedykowane dzieciom, młodzieży, osobom dorosłym. Większość modeli uzupełniana jest o szlufki, aby możliwe było zastosowanie paska i lepsze dopasowanie spodni w talii. Spodnie posiadają także niewielkie kieszenie. Uwagę zwracają specjalistyczne leje – dzięki nim możliwe jest stabilniejsze utrzymywanie się w siodle.